Firma

Firma

Firma Werner & Mertz Delta Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem dwóch niemieckich producentów chemii gospodarczej: Werner & Mertz GmbH oraz delta pronatura KG.
Obie firmy mogą poszczycić się długą i bogatą historią rodzinnych przedsiębiorstw oraz międzynarodowym, wieloletnim zaufaniem klientów.

Nasze marki:

Zrównoważony rozwój

Nasi właściciele produkują środki czystości i biorą udział w wielu inicjatywach promujących zrównoważony rozwój. W ramach dobrowolnej i niezależnej certyfikacji EMAS firma Werner & Mertz GmbH od lat corocznie raportuje postępy w zakresie produkcji ekologicznych i oszczędzających zasoby naturalne produktów. Ochrona zasobów oraz zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko to również jeden z wyznaczników działalności firmy delta pronatura KG, która od lat jest członkiem AISE Charter for Sustainable Cleaning. Ciągłą minimalizację wpływu na środowisko producenci traktują jako trwały proces towarzyszący całemu cyklowi życia produktów począwszy od wyboru surowców i opakowań, przez opracowywanie formuł, produkcję oraz transport.

Firma Werner & Mertz jest europejskim liderem innowacji w zakresie produkcji uwzględniającej troskę o środowisko naturalne. Działania podejmowane w ramach innowacyjnej „Inicjatywy recyklatu” firmy Werner & Mertz GmbH spopularyzowały wykorzystanie materiału PET, wcześniej niewykorzystywanego lub spalanego, do produkcji wysokiej jakości opakowań nadających się do ponownego recyklingu. Wraz z recyklatem jest to krok w kierunku prawdziwej gospodarki o obiegu zamkniętym, w której nowe butelki są produkowane z już używanych plastikowych butelek, aby utrzymać odpady z tworzyw sztucznych z dala od oceanów i spalarni śmieci. Opakowania produktów Frosch powstaje głównie w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Surfakanty pozyskiwane z europejskich roślin to kolejny pionierski projekt badawczy. Jego celem jest zastępowanie aktywnych substancji czyszczących na bazie oleju palmowego roślinnymi substancjami powierzchniowo czynnymi pochodzenia europejskiego. To ważny krok w kierunku ochrony regionów tropikalnych i promowania bioróżnorodności w Europie. Obecnie produkty Frosch zawierają do 100% środków powierzchniowo czynnych na bazie europejskich olejów roślinnych.

Coraz większy problem dla środowiska naturalnego stanowi plastik zaśmiecający morza. Szczególnie niebezpieczne dla ludzi i wielu zwierząt jest mikroplastik, który dostaje się do łańcuchów pokarmowych poprzez ryby. Naszym celem jest minimalizowanie tego zagrożenia: formuły większości naszych produktów nie zawierają fosforanów oraz mikroplastiku.

Kontakt

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera